Сайт волонтерской команды "Уродливый кот" г.Киев
Форма входа
Категории раздела
Законы Украины [8]
Статьи в газетах,интернете. [2]
Для новичков [7]
Умелые ручки [2]

Среда, 24.04.2024, 15:13
Главная » Статьи » Для новичков

Положення про функціонування місць та зон для вигулу тварин в м. Києві
від 25.10.2007 №1079/3912

Положення 
про функціонування місць та зон для вигулу тварин в м. Києві

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про функціонування місць та зон для вигулу тварин (далі – Положення) визначає порядок виділення спеціальних місць для облаштування зон для вигулу тварин в м. Києві.

1.2. Місця та зони для вигулу тварин створюються з метою поліпшення санітарно–епідемічного та епізоотичного стану в місті, проведенню заходів по обліку, реєстрації та вакцинації, зменшення кількості покусів людей та тварин, зменшення конфліктних ситуацій за участю собак, поліпшення кінологічної культури та громадської активності власників собак, створення клубів за інтересами.

1.3. Положення є обов’язковим для виконання органами місцевого самоврядування та житлово–експлуатаційними організаціями всіх форм власності та підпорядкування.

1.4. Визначення термінів:

  • місце для вигулу домашніх тварин – територія, на якій власник має право вигулювати собаку у наморднику та повідку при умові дотримання вимог правил утримання домашніх собак та котів і оснащений відповідними знаками;
  • зона для вигулу домашніх тварин – територія, на якій власник має право вигулювати собаку без намордника та повідка при умові дотримання вимог правил утримання домашніх собак та котів і оснащений відповідними знаками.

1.5. Власники потенційно небезпечних тварин мають право вигулювати своїх собак без повідка та намордника при наявності тестування за програмою «Собака–компаньйон», що засвідчує спеціальний жетон. Власники, собаки яких визнані, як небезпечні, не мають права вигулювати собак без повідка та намордника.

Додаток «Перелік порід собак визнаних як потенційно небезпечні»

2. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ

2.1. Кількість місць для вигулу собак на території житлового району, мікрорайону, кварталу, визначається від кількості собак, що утримуються населенням цих територій. При цьому за рахунок кількості місць для вигулу собак приймається положення, що одночасно в місцях вигулу може вигулюватися не більше десяти тварин.

2.2. Зони для вигулу собак мають бути відведені у кожному парку та сквері на території міста. Площа зони для вигулу собак не повинна бути менша за 30 відсотків від загальної площі парку або скверу. Також зонами вигулу домашніх тварин вважаються зони відчуження впродовж доріг, зони відчуження під лініями електропередач, санітарні зони навколо АЗС і т.п., пустирі, ліси, лісопосадки, маловідвідувальні території (схили Дніпра), береги річок (крім територій пляжів та місць масового відпочинку). Місця для вигулу виділяються в пішохідній доступності не далі, як за 400 метрів.

2.3. Місця для вигулу собак відводяться на території жилої, змішаної забудови, рекреаційних територіях спільного користування, в зоні відмежування залізничних колій, швидкісних автомагістралей, в охоронних зонах електропередач з напругою не більше 110 КВт, за кордонами санітарних зон водопостачання першої та другої категорії, а також в місцях, що стихійно склались для вигулу собак.

В центральній частині міста з густим населенням та щільною забудовою допускається зменшення розмірів місць для вигулу тварин і збільшення їх кількості. Місця для вигулу тварин обладнуються в густозаселених районах міста з щільною забудовою у випадках відсутності природних місць, придатних для вигулу собак (лісопосадки, яри тощо), де вигул вже склався натуральним шляхом. Пішохідна доступність не повинна бути більшою за 400 метрів.

В проектах детального планування нових районів, кварталів житлової і змішаної забудови, їх реконструкції, перебудови, слід обов’язково передбачити місця для вигулу тварин. Відстані від них до вікон житлових і громадських будинків не менше 40 метрів.

2.4. Місця для вигулу тварин на дворових територіях мікрорайонів повинні влаштовуватися від вікон житлових і громадських будинків, майданчиків для гри, відпочинку, територій шкіл, деяких дитячих дошкільних установ, спортивних майданчиків – на відстані не менше 40 метрів, згідно «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» (ДСП 173–96), затверджених Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 №173. Зменшення відстані в центральних, щільно забудованих районах можливо за рішенням органів місцевого самоврядування, за погодженням з Головним управлінням контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головним управлінням житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та житлово–експлуатаційними організаціями, управлінням ветеринарної медицини в м. Києві і міською санітарно–епідемічною станцією та комунальним підприємством «Центр ідентифікації тварин», приймаючи до уваги місцеві умови, але не менше 25 метрів від вищевказаних об’єктів і майданчиків.

2.5. Покриття місць та зон для вигулу собак повинно бути пісочно–земляним, гравійно–пісочним, з трави (суцільна низька рослинність). Поверхня майданчика повинна бути рівною.

2.6. Всі місця та зони для вигулу собак повинні бути обладнані спеціальними попереджуючими знаками про вигул тварин, а також табличками з зазначенням назв та телефонів установ, які відповідають за санітарний стан цих майданчиків або зон вигулу. Крім цього, місця та зони для вигулу домашніх тварин повинні бути обладнані контейнерами для збору сміття та фекалій.

2.7. У разі відсутності можливості обладнання місць для вигулу собак, або коли відстань до найближчого місця або зони для вигулу собак перевищує 400 метрів, дозволяється вигулювати собак на при будинкових територіях з тильної або технічної сторони будинку, про що повинен свідчити відповідний попереджуючий знак.

2.8. Використання місць та зон для вигулу собак не за призначенням забороняється.

2.9. На місцях та зонах для вигулу собак забороняється розводити вогнища, вживати спиртні напої, запускати салюти і феєрверки та проводити інші подібні заходи, які можуть призвести до травмування собак або виникнення конфліктних ситуацій.

3. КОНТРОЛЬ ЗА ЕКСПЛУАТАЦІЄЮ МАЙДАНЧИКІВ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯМ ЗОН ДЛЯ ВИГУЛУ СОБАК

3.1. Контроль за технічним станом, облаштуванням місць, обслуговуванням зон для вигулу собак здійснюється органами районних у м. Києві державних адміністрацій, Головним управлінням контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за участю комунального підприємства «Центр ідентифікації тварин».

3.3. Контроль за дотриманням ветеринарно–санітарних вимог та санітарно–епідеміологічний нагляд за місцями та зонами для вигулу собак здійснює управління ветеринарної медицини в м. Києві та санітарно–епідеміологічна станція м. Києва.

3.5. Обслуговування та забезпечення відповідного технічного та санітарно–епідеміологічного стану місць та зон для вигулу собак покладається на юридичних осіб (підприємства та установи), за якими закріплені ці території або на житлово–експлуатаційні організації відповідного району.

3.6. У разі виявлення інфекційних або паразитарних захворювань, ветеринарні установи та санітарно–епідеміологічна станція м. Києва, які обслуговують відповідні ділянки, повинні забезпечити дезинфекцію місць та зон для вигулу домашніх тварин в термін 3 доби. Про факт проведення дезинфекції повинні свідчити відповідні інформаційні таблички.

4. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ

4.1. Зміни та доповнення до цього Положення можуть бути внесені розпорядженням Київської міської державної адміністрації.

Категория: Для новичков | Добавил: Eliz (23.10.2011)
Просмотров: 2225 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MyCorp © 2024Сделать бесплатный сайт с uCoz