http://gazeta.ua/articles/life/454473/11#photos

6-го вересня громадські організації, екологи-активісти та зоозахисники пікетували Кабінет Міністрів України з вимогою заборонити державну реєстрацію в Україні сільськогосподарських хімічних препаратів, котрі містять фосфід цинку – отрути, що в Україні використовується для боротьби з гризунами.

Препарати, що містять цю хімічну сполуку заборонені в усіх європейських країнах, зокрема і в сусідніх Білорусі та Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Товариство з захисту тварин вимагає для канадського гольфіста тюремного ув"язнення

"Фосфід цинку, що міститься у багатьох загальнодоступних препаратах, наносить величезну шкоду екології, отруюючи у великій кількості нецільові види тварин, в тому числі і тварин, що занесені до Червоної книги України. Отрута зберігає свою токсичність роками, отруює грунт та підземні води, становлячи таким чином смертельну небезпеку для людей", - кажуть у Київському еколого-культурному центрі.

Фосфідом цинку в Україні труять і бездомних тварин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час протесту на захист тварин художники з"їли собаку

"Від отруєного м'яса, що його розкидають на вулицях українських міст, в жахливих муках, на очах наших дітей, помирають собаки і коти. Тисячі домашніх улюбленців загинули від цієї отрути, а цього року в Севастополі від неї загинула дворічна дитина" , - розповідає 30-річна киянка Олеся, зоозахисниця, учасниця Facebook-руху "Земляне".

На акції також вимагали припинити знищувати вуличних собак і котів та вирішити проблему гуманними методами. Акцію також підтримав і перший президент України Леонід Кравчук, котрий назвав використання отрути та вбивства безхатьків "середньовічним варварством".